top of page

לקוחות מספרים

ניהול תקציב * כלכלת המשפחה * ניהול מידע אישי

אורלי רובין, רמת השרון

הגעתי לדבי להדרכה בנושא איך לנקות את הטלפון מדברים שלא צריך. דבי בסבלנות רבה הסבירה לי ׳מאותגרת טכנולוגית׳ איפה למצוא את הבורות, בהם מסתתרים דברים שאין בהם צורך. גילינו למשל שהווטסאפ שלי לא עשה גיבוי מאוקטובר כי לא היה לו מקום. פינינו תמונות, אפליקציות, מסמכים והגדרנו קדימה . מרגישה שקיבלתי טעימה מעולם שלם של ידע שכל אחד מאיתנו חשוב שידע כדי שנוכל לשמר ולמצוא מסמכים חשובים ותמונות. תודה רבה

אפריל 2023

חיים, אזור השרון


דבי שלום רב,
אשמח שאנשים אחרים יעזרו בך בזכות "ההמלצה" שלי. את יודעת מה מדהים ב"עזרה" שלך?
נתת לי את הביטחון לקחת "אחריות" על החיים שלי, ולא לאפשר עוד לגורל ולמזל לשלוט בחיים.  למדתי שניהול נכון הוא הבסיס להתנהלות בכל המישורים: הן הכלכלי והן ה"רגשי".
היית מאמינה שאני נכנס בקלות בכל יום לחשבון הבנק, ובודק את התנועות האחרונות?
היית מאמינה שאני מתחיל לזכור בעל-פה את ההוצאות וההכנסות בכל יום מימות החודש?
התחלתי לנהל את העניינים שלי בצורה קלילה וזורמת. לראשונה בחיי, בזכותך, אני מצליח לעקוב באופן שוטף אחר ההכנסות וההוצאות, והצלחתי סוף סוף להכין תחזית לחצי שנה מראש.
כל קושי הופך ל"אתגר", וענייני הכספים שהיוו עבורי מעין "פשע", כי כסף היה משול בעיני לחטא הקדמון של אדם וחווה בגן-העדן, ולפתע פתאום אני מחליט מה לעשות עם הכסף, והכסף לא מחליט מה לעשות איתי...
בזכותך אני מצליח לקרוא מכתבים מהתחלה ועד הסוף, ומתגבר על הפרעות הקשב והריכוז שהיו מנת חלקי בעשרות השנים האחרונות.
בזכות המפגשים אתך, הבנתי דברים שלא הבנתי מעולם: איזון כלכלי, הוא בסיס לאיזון נפשי, הוא בסיס לאיזון רוחני.
המדהים הוא שאני חש "שמח בחלקי", כלומר "עשיר".
מהרגע שלקחתי אחריות על כלכלת הבית, משתפרים היחסים עם אשתי והילדים. אני פתאום "מאפשר" דברים שכנראה לא אפשרתי קודם. המסרים שלי נהיו ברורים ולא מסרים כפולים.
אני מתקשר יותר טוב עם אנשים כי נהייתי ענייני ויעיל וללא התנצלויות. הפסקתי להסביר והתחלתי לעשות, להגיב מידית ולא להימנע. התחלתי אפילו, רחמנא ליצילן, לאהוב את העיסוק בכספים! מסיוט זה הפך אתגר.
למדתי לשווק את עצמי יותר טוב. אני עושה את אותם הדברים, אך עם תוצאות טובות יותר.
אני חושב שמי שעוזר לאנשים, עוזר בסופו של דבר לעצמו, כי אנחנו מקבלים תגובות לאנרגיות שאנחנו יוצרים. החשיבה החיובית פשוט עובדת, והאמונה שהחשיבה החיובית עובדת- עובדת אף טוב יותר. זו תחושה מדהימה להיות בשליטה. רציתי להודות לך שוב באלף תודות. גם אימי מודה לך ומרגישה שהצלת גם אותה מאובדן הכספים.
 
תודה רבה עבור הכל, חיים

 ינואר 2014

שרון, להבים

יום אחד ולאחר הרבה דחיות, הבנתי שאני חייבת לעשות סדר בביטוחים ובחסכונות שלי. להבין מה קורה ואיפה בחיי הפיננסיים. לאחר שנים שבהן עברתי מקומות עבודה שונים, קרנות וקופות נפתחו על שמי והתקשיתי לעקוב, איזה כסף קיים על שמי והיכן? האם חסרים לי ביטוחים חשובים? האם אני מבוטחת פעמיים על אותו דבר ומשלמת סתם כסף מיותר? האם אני יכולה להפחית את העלות של הקופות השונות? ומה קורה עם בן הזוג? הניירות הצטברו ואיתם גם הבלבול.

לאחר שניסיתי (באמת שניסיתי!) להתמודד לבד, הבנתי שאני חייבת עזרה מקצועית.
פניתי לדבי קצב, והפקדתי בידיה את ניירותיי.

כבר בהתחלה הבנתי שאנחנו (אני ובעלי) בידיים טובות. דבי הראתה הבנת עומק של צרכי משק הבית שלנו, ידעה להסתכל קדימה אל שנות הפנסיה שיגיעו מתישהו (כמה נוח להתעלם מהן!), ולא נבהלה מכמות הניירת והבלגן. בתהליך שנמשך שבועות ספורים דבי פרשה בפנינו את מצבנו הכספי בצורה מסודרת, הסבירה איזה כספים נמצאים והיכן, מה תחזית הפנסיה שלנו, איך לקרוא את הדוחות ומה כדאי לשנות.

בסיום התהליך נשארנו עם הבנה הרבה יותר טובה של מצבנו הפיננסי, עם תיקיית ניירות מסודרת, עם רשימת מטלות מסודרת לביצוע ועם הידע והיכולת איך להמשיך בעצמנו לדאוג לעניינינו. גם כעבור שנה דבי ממשיכה ללות, להתעניין, לייעץ ולעזור כשצריך.

אני ממליצה בחום להיעזר בשירותיה של דבי, לכל מי שמבין כמה ההיבט הפיננסי חשוב בחיים וצריך קצת דחיפה ועזרה כדי לטפל בדברים באופן האופטימלי. דבי תעשה זאת בנעימות, במקצועיות, ביעילות ובדיסקרטיות.

מומלץ בחום!

יוני 2016

אסי כהן, טייטק פתרונות ממוחשבים

הכרתי את דבי לפני כמה שנים כשאשתי ואני חיפשנו מישהו
שיעזור לנו לנהל את הבית מבחינה כלכלית.

דבי עשתה לנו סדר בחשבונות ולימדה אותנו כיצד לנהל נכון את הבית.

לאחר תקופה הבנתי שאני זקוק לדבי בעסק שלי והחלטתי לשכור את שירותיה.

בתור בעל עסק שסולד מהתעסקות בניירת, דבי עוקבת אחר ההוצאות וההכנסות שלי
ולא פעם מתריעה בפניי על דברים חריגים שקורים בחשבון.
מיותר לציין שבלעדיה אין שום סיכוי שהייתי מוצא את הדברים הללו.

אני מאמין שכל אחד צריך לעשות את מה שהוא טוב בו ולכן אני מתעסק בעסק עצמו כמו שאני יודע הכי טוב ודבי מתעסקת בעניינים הפיננסים.

אין לי ספק שבלעדיה הייתי בכאוס מוחלט מבחינת כספים.

ממליץ בחום לכל בעל עסק לשכור את שירותיה. היא מקצוענית, שירותיות ויודעת בדיוק מה היא עושה.

 

בברכה

אסי כהן

טייטק פתרונות ממוחשבים

אפריל 2019

גלית וניר, עמק חפר

דבי יקרה,

במהלך השנתיים האחרונות הגענו, אשתי ואני, שוב ושוב למסקנה ש"צריך לעשות משהו", אין יותר ברירה – חייבים לשנות את הרגלינו, את אורח חיינו ואת הוויתנו ולהתחיל לקחת אחריות על מצבנו הכלכלי ברמה של  תכנון ושליטה בהוצאות שלנו בהתאמה למצב ההכנסות.
כפי שקרה לא פעם, ניסינו ראשית לנהל מעקב צמוד אחר ההוצאות שלנו כך שנוכל ללמוד אותם ולהיות מודעים אליהם, אך ללא הועיל – בכל פעם נכנענו מחדש לאופי שלנו, תקראי לזה עצלנות או תסמונת ה"יהיה בסדר" הכל כך ישראלית. הצדקנו את חוסר המעש בקלישאות כגון "חיים פעם אחת" ו"צריך להנות מכל רגע" ובנוסף כי שכנענו את עצמנו שאין אנו חיים באורח חיים בזבזני אלא באמת מוציאים רק על מה שצריך כמו כל משפחה ממוצעת עם שלושה ילדים..
בפועל, מצבנו הפיננסי התדרדר, המינוס בבנק גדל ונכנסנו לסחרור של לקיחת הלוואות לצורך סגירתו במעגל שחזר על עצמו ולמעשה ללא הועיל – המינוס המשיך לגדול..
רק לאחר שנכנסת לחיינו – אנרגטית, חדורת אמונה והתלהבות, דבקה במטרה מבלי להרפות, מקצוענית אמיתית, בעלת ידע נרחב וכוללני בתחום הפיננסי על כל רבדיו – רק אז, פתאום זה קרה, יכולנו להפנים ולהכיל בפעם הראשונה את המצב האמיתי שלנו. לפתע הכל נהיה בהיר וברור, לא רק מצבנו העגום והמבוי הסתום בו אנו מצויים בהווה אלא גם היכולת להבין איך יראו חיינו וחיי בנותינו בעתיד נכון להיום.                                                         
התמונה הבהירה הזו הכתה בנו והבנו בפעם הראשונה כי בכדי שנוכל באמת להגשים את חלומותינו ולחיות ברווחה, כעת ובעתיד - כי באמת חיים פעם אחת - צריך לדעת לנצל את המשאבים הפיננסיים בתכנון נכון ומבוקר של ההוצאות היומיומיות וכן בהערכות נכונה להכנסות עתידיות (מי בכלל חושב על הפנסיה כשהוא רק בן 40, מי באמת בודק מה הם תנאי פוליסת ביטוח החיים שלו ומה גובה הפיצויים שיקבל מהחברה בה הוא עובד...?) ולהערכות לסיכונים עתידיים שעלולים לפגוע ביכולת ההכנסה, פגיעה שעלולה להשפיע קשות על כל בני המשפחה.
מה שקרה הוא שהתחלנו לחיות על פי תקציב קבוע ומוגדר לאחר שעשינו תוכנית התייעלות (כן, ממש כמו עסק קטן..) תוך מעקב ובקרה שבועית שאין חריגות, עד שהגענו למצב שאנו שולטים בהוצאות ולא הן אלו ששולטות בנו – שקיפות שנותנת כח ובטחון כאשר אתה מבין לאן הולך הכסף..
בפועל, הצלחנו למחוק את המינוס ולהתאזן כלכלית ולאחר כחצי שנה של יציבות התחלנו לשים אפילו כסף בצד, (מי היה מאמין), ופתחנו תוכנית חיסכון שבעזרתה, אנו מקווים, נוכל לממש חלומות וושאיפות כמו להיות בעלי יכולת לעזור לבנותינו לממן לימודים עתידיים .
פשוט מדהים איזה שינוי חוללת בחיינו ולאן הצלחנו להגיע בזכות הכלים שהענקת לנו (המנטליים והפיננסיים!!).
אז רצינו לאמר תודה מכל הלב ולאחל לך המון הצלחה בדרכך המקצועית הברוכה הזו. בכל שלב בחיים וודאי שבתקופה שכזו של מאבקים על צדק חברתי ועולם השרוי במצב כלכלי בקריסה, עוד המון משפחות שכמונו יעזרו בך וירוויחו שינוי משמעותי בחייהם, שינוי החיוני להמשך חיים טובים ורגועים עם חיוך.
תודה, תודה, ושוב תודה!

אוקטובר 2011

תושבת הוד השרון

אני רוצה להודות לך על התהליך המדהים שעברנו ביחד. לפני שבחרתי בך – התלבטתי ובדקתי – אבל אחרי השיחה הראשונה שלנו – הבנתי שאת הטובה ביותר.

עבורי היית קוצ'רית בכל כך הרבה תחומים מעבר לתקציב בלבד – וזה היה צ'ופר.

את אלופה, מקצוענית והטיפים שלך מדהימים.

ליווית אותי בתקופה קשה ונתת לי את הכוחות לאסוף את עצמי ולפעול.

מחכה להמשך לראות את יישומי החוכמה והלימוד שלך בחיי היומיום שלי.

מאחלת לך ולבני משפחתך חג שמח,

ומי ייתן ועוד אנשים יזכו לעבור תהליכים מוצלחים כאלו אתך.

אפריל 2014

לקוחות עסקיים

bottom of page