יומן גוגל

עודכן ב: אוק 9


מודה שלקח לי זמן לנטוש את היומן המודפס, אבל ברגע שהתרגלתי, לא הבנתי איך לא עברתי ליומן גוגל לפני שנים ("יומן גוגל" זה שם קוד שלי לכל יומן דיגיטלי, אני פשוט משתמשת ביומן גוגל). היומן הזה ממש עוזר לי לשמור על סדר, להתפקס, ולמצוא דברים מהר.


במשרד שלי אני עובדת עם 2 מסכי מחשב, ויומן הגוגל תמיד פתוח על המסך הגדול, לצד הוואצאפ ווב שגם הוא פתוח כל הזמן (מלבד בפגישות). אני משתמשת ביומן זה לארגן את כל מה שדורש הקצאת זמן, בעיקר פגישות עם לקוחות וכל "ארוע" שצריך להגיע אליו.


אני שולחת ללקוחות פגישות ישר מהיומן, עם כל הפרטים הקשורים לפגישה (כתובת המשרד שלי עם לינק ל waze, היכן לחנות, מה יש להביא לפגישה).


כל ארוע הקשור לילדים שלי - מכניסה ב repeat את אימוני הספורט הקבועים שלהם לכל השנה, את שעות סיום בית הספר, וכל ארוע אחר הקשור אליהם. לכל ילד יש "צבע" משלו, כמו גם לבעלי. את כל ה"ארועים" האלו אני שולחת גם ליומנים שלהם.


הגדרתי צבעים ייעודיים גם לעבודה, רפואי, פנאי, כושר, אמא שלי.


אחד הדברים השימושיים ביותר בעיניי הינו האפשרות לבצע "חיפוש". אני ממש לא זוכרת בעל פה מתי עשיתי משהו, אבל ב 2 קליקים אני מוצאת מתי זה היה וכך אני יכולה להחליט למשל אם הגיע הזמן לקבוע שוב: לוחצת על זכוכית המגדלת, מגדירה מילה הקשורה הקשורה למה שאני מחפשת (איך שנראה לי הכנסתי את הארוע ליומן - לדוגאמ - גבות, או שם של לקוחות) ו enter. מיד עולה רשימה של כל הארועים שרשמתי בהם את המילה הזו. אני משתדלת כמובן להכניס ארוע עם מילים מתאימות ולא עם קודים או קיצורים. לפי הפעם האחרונה שהבן שלי הסתפר למשל, אני מחליטה אם הגיע הזמן לקבוע לו שוב או שאפשר לחכות קצת.


דברים שאני בודאות לא רוצה לשכוח לעשות בעוד מספר חודשים, אני מכניסה לעצמי, מיד בסיום הארוע הנוכחי, ארוע קביעת תור כחודש לפני המועד הרצוי: תור לשיננית, לכירורגית של, לרופא נשים, רופא עור וכו (לי ולשאר חברי המשפחה כמובן).


כאשר יש לי משהו שאני רוצה לעשות ביום מסוים אך חוששת שלא אספיק וזה בסדר אם המשימה תגלוש ליום הבא, אני רושמת אותה כ"תזכורת". כי תזכורות אוטומטית גולשות ליום הבא וכן הלאה, עד שמסמנים אותם כמבוצעות. אחרי שסימנתי כמבוצע, היא נעלמת מהיומן לגמרי. וזו הסיבה שאני לא מרבה להשתמש בתזכורות, כי מצד אחד אני לא רוצה שהן ימשיכו לגלוש מיום אחד לבא ומצד שני אני לא רוצה שהמשימה שעשיתי תעלם לגמרי. מנגד - משימה כן נשארת אחרי שסומנה כבוצעה, אך לא גולשת מיום ליום.

אבל - תזכורות ומשימות, את שתיהן אי אפשר למצוא בחיפוש 😔. וזו הסיבה חברים, שבסיכומו של דבר, את רוב הדברים ביומן שלי אני רושמת כארוע.


היומן של גוגל לא חף מדברים קטנים ומרגיזים, מקווה שגוגל יודעת ומטפלת. למשל:

שמות הצבעים - מי יכול לזכור שהגדרתי ארועים רפואיים כצבע "טווס"?? אני בטח לא. היה טוב אם גוגל היו מאפשרים לרשום "רפואי" במקום או בנוסף לשם הצבע.

יש מספר הבדלים בין היומן ב web לבין זה באפליקציה לטלפון, מעבר להבדלי נראות. למשל: בטלפון אפשר להגדיר משהו כמשימה (TASK), ארוע (EVENT), תזכורת (REMINDER), מטרה (GOAL), או "מחוץ למשרד" (OUT OF OFFICE), בעוד ב web אפשר רק ארוע, משימה ותזכורת.


נחשפתי להרגל מוזר מאד, שאין לי מושג מי המציא אותו, ולטעמי הוא מטופש ממש: אחרי שפגישה התקיימה - מוחקים את הפגישה מהיומן. אני מניחה שהלוגיקה שהובילה להרגל זה היא התייחסות לארועי היומן כסוג של רשימת משימות. אז "ברגע שהפגישה התקיימה - המשימה הושלמה, אז בוא נמחוק אותה מ"הרשימה"". זה באמת מטופש, כי היומן זה בדיוק זה - יומן, סוג של היסטורייה של איפה הייתי ומה עשיתי, וממש לא רשימת משימות. המנעו מהרגל זה בבקשה.


אגב - אני עדיין משתמשת ביומן רגיל, יומן שבועי קטן, כי אני חייבת לפי חוק לרשום את הפגישות שלי עם לקוחות ביומן מסוג זה (דרישות של רשות המסים) - זה בעצם השימוש היחיד שאני עושה בו (לפעמים גם לראות בבת אחת את כל מועדי ישראל).


אם יש לכם טיפים בעניין סדר בעזרת יומן גוגל - אשמח שתכתבו לי, ללמוד ואולי ליישם!

יומן גוגל - אי אפשר לחזור אחורה ליומן נייר

#גוגליומן

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

054-2398723

משרד: הוד השרון

Debbie Katzav (2019)
Created by Best Site
Photography by: Neta Shachak

  • WhatsApp
  • פייסבוק ורוד לבן
  • יוטיוב ורוד לבן
  • פינטרסט ורוד לבן
  • אינסטרגם ורוד לבן