top of page

הלהיט שמשגע את הנוער: ספינר או ספין?


לפני 6 ימים שמעתי לראשונה על הספינר ומאותו רגע, המסתובב הקטן הזה מסובב את כולנו על האצבע הקטנה. ספינר: מדריך נבוכים להורה המסוחרר


בחודשים האחרונים נהניתי מהמחשבה הנעימה שזהו, עברה חלפה לה תקופת האוספים הארוכה המטורפת והיקרה להחריד שעברתי עם ילדי כשהיו קטנים יותר (סופרגול, גומילום, גוגוס, בקוגן, פוקימון וכו – זוכרים?). והנה, משום מקום, הגיע הספינר.

את השם הזה שמעתי לראשונה ביום שבת 22.4.17 לפני 6 ימים בדיוק. מאז, אין יום שבו השם הזה לא מושמע, בביתי ובמדיה, כל שעה בערך. אם אתם לא הורים לילדים בגילאי 7-12 סביר מאד שלא תבינו על מה המהומה. ואם אתם כן – בטח גם אליכם זה כבר הגיע ואם לא, אז תחזיקו חזק כי זה יגיע מחר: צעצוע ה- must have האחרון, זה שבלעדיו חיי הילדים אינם חיים ויש שטוענים גם שהוא אפילו עוזר להרגיע ילדים עם הפרעות קשב.

כרוניקה של שגעת הספינר ב- 6 ימים:

יום שבת – הילדים מראים לי באינטרנט מה זה ספינר. אני מעלה פוסט, מבקשת מהחכמים לומר לי היכן ניתן להשיג ומה המחירים (לא באינטרנט! כאן, קרוב, כי הילדים לא יכולים לחכות). מקבלת תשובות, מעדכנת את הילדים שאם הם בטוחים שרוצים את זה, הם קונים אותו מכספם הם. הם מסכימים ללא ויכוח (כבר רגילים, בכל זאת אמא יועצת לכלכלת המשפחה).

יום ראשון – אוספת את הילדים מביה"ס. מתחילים סיבוב בחנויות בסביבתנו שבהן כביכול ניתן לקנות את הספינרים במחיר זול – מקס סטוק, הפיראט האדום. אזל שם ואזל גם שם. מגיעים לחנות השכונתית בה הספינר קצת יותר יקר (27 ₪) – הם קונים את השניים האחרונים, ממש שנייה לפני שחבורה של ילדים נכנסת לחפש את אותו דבר. בערב, הספינר האדום של תומר, נופל ונשבר. למזלי הוא לקח את זה טוב.יום שני – חוזרים לחנות עם הספינר השבור. המוכרת אומרת שאין מה לעשות, הם לא מחליפים, מבחינתם הם מכרו מוצר שלם (אכן ניסו אותו בחנות) וגם ככה כבר אזל שוב. אני שולחת לבעל החנות תמונה של הספינר השבור. הוא אומר לי שזה לא שבר, שניתן להדביק אותו. בבית אני מדביקה עם דבק מגע, והספינר שב לחיים. ליום שלם. (ובינתיים במדיה – כתבה בממון על התופעה, פוסטים של חברים על התופעה בפייסבוק, השגעת הולכת וסוחפת גם את ההורים).

יום שלישי – הספינר הירוק של ערן מתחיל להישחק. מבטיחה לתומר לנסות שוב להדביק את הספינר, אבל מחר, אחרי שאקנה דבק 2 שניות (ובמדיה – מבחני ריסוק והשוואות מחירים בתכנית הבוקר).

יום רביעי – גאה בעצמי שהדבקתי את הספינר. רק שעכשיו הוא כבר לא עושה ספינינג…. הדבק עבד טוב מדי והדביק את כל מנגנון הסיבוב. מפרקת את כל הערכה עם מברג, ומודיעה לתומר חגיגית שהגיע תורו של אבא לנסות. זה לא קורה.


יום חמישי – במהלך התארגנות הבוקר, הילדים דנים באישו הקריטי – האם ספינר "אמיתי" (ויקר) אכן מחזיק מעמד זמן ארוך יותר? האם שווה להם להוציא את הכסף עליהם? האם יש טעם להזמין אותם באינטרנט ולחכות חודש עד שיגיעו? התשובות שלהם: אולי, לא, לא. תומר מכריז שהוא מתכוון להכין ספינר לבד. המשך יבוא.פוסט זה הופיע לראשונה בבלוג שלי בסלונה אך מאחר והאתר נסגר, הכנסתי אותו לכאן

פוסטים קשורים

הצג הכול

Commenti


bottom of page